Materiały

Nasza dzianina polarowa 100% PES produkowana jest w Łodzi. Posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.


Czym jest certyfikat OEKO-TEX® Standard 100?

Certyfikat ten to jeden z najważniejszych aspektów jakościowych, pozwalających określić bezpieczeństwo produktów tekstylnych, będących w większym lub mniejszym stopniu w kontakcie ze skórą.

Produkty posiadające certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 są wolne od substancji mających niekorzystny wpływ na zdrowie dzieci i dorosłych min. metali ciężkich, zakazanych barwników azotowych, pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu oraz barwników i substancji pomocniczych wywołujących alergię.Dlaczego włókna syntetyczne?

Odzież sportowa czy turystyczna rządzi się innymi prawami niż ta codzienna. Ma przede wszystkim być funkcjonalna. Podczas wycieczki ciężki sweter lepiej zastąpić grubym polarem, gdyż ten jest lekki, znakomicie utrzymuje ciepło oraz pozwala skórze oddychać.

Polar to materiał opracowany specjalnie pod kątem zastosowań outdoorowych. Dzianina ta skutecznie magazynuje ciepło przy ciele, umożliwia również swobodne ujście nadmiaru pary wodnej spod ubrania. Ponadto polar zanurzony w wodzie nie wchłonie więcej niż 1% swojej wagi, co sprawia, że schnie w ekspresowym tempie!

Należy jednak pamiętać, że pranie ubrań z włókien syntetycznych powoduje przedostanie się mikrowłókien plastiku do kanalizacji, które ostatecznie mogą trafić do oceanu, dlatego warto ograniczać pranie WSZYSTKICH syntetyków do minimum!

Na wszywkach odzieżowych naszych produktów można znaleźć wskazówki jak ograniczać zanieczyszczenia powstające podczas prania. Do metek znajdujących się z tyłu polarów została wykorzystana przędza, która pochodzi w 100% z przędzy recyklingowej (PET).

Zarówno metka z tyłu jak i naszywka z przodu polaru wyprodukowane zostały w Polsce.
Ograniczamy wydruk szeroko pojęty, dlatego do celów marketingowych wykorzystujemy wielorazowy stempel, wykonany w Składzie Farb i Papieru w Łodzi.

Wszystkie nasze produkty pakujemy #bezplastiku.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl